Czy mieszkańcy zdążą wymienić kotły i uniknąć kar?

Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w raporcie ze spotkania Zespołu konsultacyjnego ds. ochrony powietrza i zieleni z dn. 18.10.2021 r.

Tym razem Zespół poświęcił całe spotkanie na sprawy związane z ochroną powietrza. Ze strony Urzędu Miasta w spotkaniu uczestniczył Bogdan Sablik i Katarzyna Naczyńska- Budnik z Wydziału Ochrony Środowiska. Ze strony Mysłowickiego Alarmu Smogowego udział wzięli Aleksandra Nowicka, Piotr Grabowski i Jerzy Bryk. W spotkaniu uczestniczyła także przedstawicielka Rady Dzielnicy Centrum.

Na spotkaniu omówiono następujące tematy:

Czytaj dalej Czy mieszkańcy zdążą wymienić kotły i uniknąć kar?

Konsultacje na niby

Czy 3200 podpisów sprzed 5 lat  złożonych w formie nieczytelnej kserokopii można stawiać na równi z oryginalnymi podpisami zebranymi w odpowiednim czasie?

Prezydent Dariusz Wójtowicz nie ma sobie nic do zarzucenia w tej sprawie. Zarówno on jak i jego radca prawny dowodzą, że przeprowadzając konsultacje w sprawie kopalni działał zgodnie z prawem.

Jednak zarówno mieszkańcy jak i część radnych czuje się okłamanych i oszukanych zatwierdzonym przez Wójtowicza rozstrzygnięciem konsultacji. Uważają, że prezydent swoimi działaniami nadszarpnął respekt do siebie jako przedstawiciela wspólnoty samorządowej jak i zdeprecjonował samo narzędzie konsultacji, które dla mieszkańców są ważnym sposobem partycypacji społecznej i instytucją demokracji obywatelskiej.

Czytaj dalej Konsultacje na niby

Kto nie dostanie w tym roku dopłaty do wymiany kotła?

Urząd miasta poinformował w ostatnich dniach, że wznawia podpisywanie umów na dopłaty do wymiany kotłów. Prezydent dumnie ogłosił to na swoim facebooku 2.08.2021 r hasłem „Walczymy ze smogiem”. – niestety nie dodał, że z powodu zapisów PONE który urzędnicy opracowali w zeszłym roku pieniędzy z pożyczki będzie mniej i ponad 200 mysłowickich rodzin dopłaty w tym roku nie dostanie.

Czytaj dalej Kto nie dostanie w tym roku dopłaty do wymiany kotła?

Podsumowanie sukcesów w realizacji programu Czyste powietrze.

 Od listopada 2019 roku mieszkańcy Mysłowic korzystają z gminnego punktu rządowego programu dopłat „Czyste powietrze”.

Prezydent Miasta Mysłowice zawarł stosowne porozumienie i otworzył gminny punkt wsparcia, jako jeden z pierwszych w Polsce.

Czytaj dalej Podsumowanie sukcesów w realizacji programu Czyste powietrze.

Dlaczego atakiem zaprzecza się faktom?

Drodzy mieszkańcy Mysłowic, 

Odpowiadając na zarzuty zamieszone w publikacji na portalu facebook miasta Mysłowice w dniu 13 lipca 2021 r o godz. 13:30 , a także w piśmie nr KS.030.1.2021.KN z dn. 13.07.2021 podpisanym przez Prezydenta Miasta Mysłowice Dariusza Wójtowicza w sprawie podawania nieprawdziwych informacji dotyczących okoliczności realizacji programów dopłat do wymiany kotłów w roku 2021 konieczne jest przedstawianie niewygodnych dla autorów zarzutów faktów. 

Przedstawione na stronie Mysłowice – profilu publicznym informacje stanowią w dużej części opinie, nieodnoszące się do faktów.

Miejski portal nie wyjaśnia mieszkańcom Mysłowic, dlaczego około 600 domostw wciąż czeka na podpisanie umów o dopłaty i nie może rozpocząć inwestycji, a także, kiedy zostaną zaproszeni na podpisanie umów.

Czytaj dalej Dlaczego atakiem zaprzecza się faktom?

Spotkanie z Marszałkiem Województwa Śląskiego

W dniu 15.07.2021 r. odbyło się spotkanie Marszałka Województwa Śląskiego z przedstawicielami Polskiego Alarmu Smogowego reprezentującymi alarmy smogowe z woj. śląskiego. Mysłowicki Alarm Smogowy reprezentował Jerzy Bryk.

Czytaj dalej Spotkanie z Marszałkiem Województwa Śląskiego

Jak wygląda realizacja programów dopłat do wymiany kotłów?

Drodzy Mieszkańcy, zastanawiamy się jak to jest, że z jednej strony nigdy nie było tylu pieniędzy na dopłaty do wymiany kotłów, a z drugiej mieszkańcy nie mogą się o te pieniądze doprosić. Poniżej przedstawiamy niewygodną prawdę na ten temat.

Czytaj dalej Jak wygląda realizacja programów dopłat do wymiany kotłów?

Zagadnienia na spotkanie Zespołu 18.11.2019 r.

Zagadnienia na spotkanie ZCP –  18 listopada 2019 r. godz. 17:00

Poniżej przedstawiamy zagadnienia jakimi zajmujemy się na powołanym przez Prezydenta Miasta Mysłowice Zespole który ma na celu wypracowanie działań na rzecz poprawy jakości powietrza w Mysłowicach.

Czytaj dalej Zagadnienia na spotkanie Zespołu 18.11.2019 r.

Straż Miejska otrzymała nowe narzędzia do walki ze smogiem.

Straż Miejska jest naszym największym sprzymierzeńcem w walce ze smogiem. Z roku na rok te działania są coraz lepsze i skuteczniejsze. Aby strażnicy mogli działać jeszcze sprawniej Mysłowicki Alarm Smogowy wyposażył ich w nowe narzędzia. Czytaj dalej Straż Miejska otrzymała nowe narzędzia do walki ze smogiem.