Spotkanie dla mieszkańców na temat wsparcia dla termomodernizacji. Tym razem w Kosztowach

Na ostatnim spotkaniu 18.03.2019 na mysłowickim Janowie mieszkańcy nie zmieścili się z sali. Świadczy to o ogromnym zainteresowaniu tym tematem. Jako społecznicy wychodzimy naprzeciw tym potrzebom, gdyż jeśli mieszkańcy chcą likwidować przestarzałe kotły i korzystać z dostępnych form wsparcia to trzeba im w tym pomóc!.

Dlatego już 1 kwietnia 2019 r. organizujemy kolejne spotkanie. Tym razem w Kosztowach, w Szkole Podstawowej nr 16 przy ul. Chromika 3 ( dawne gimnazjum) o godz. 18:30. Na spotkanie zaproszeni są doradcy z WFOŚiGW w Katowicach, Urzędu Skarbowego w Mysłowicach i Urzędu Miejskiego.

Będziemy mówić o programie Czyste powietrze, uldze termomodernizacyjnej oraz gminnych dopłatach. Spotkanie jest całkowicie bezpłatne. Chcemy aby mieszkańcy mogli jak najwięcej dowiedzieć się o tym skąd i jak pozyskać pieniądze, bo czasu jest coraz mniej. Zgodnie z uchwałą antysmogową najstarszych kotłów, tzw. kopciuchów można używać jeszcze przez 2 zimy. Potem ich używanie będzie nielegalne. Może się skończyć podobnie jak jeżdżenie samochodem bez dopuszczenia do ruchu. To tylko pozornie dużo czasu, gdyż dobre firmy budowlane mają często odległe terminy, a będzie z tym jeszcze gorzej bo do wymiany są tysiące pieców. Jest oczywiste, że ceny tych usług również będą rosły wraz z zapotrzebowaniem. Dlatego nie ma co odkładać na później tego co nieuniknione i zająć się sprawą już teraz, bo lepszych programów wsparcia, jak zapowiedział rząd, już nie będzie.

Kliknij aby pobrać ulotkę. Możesz ją samodzielnie wydrukować i zaprosić sąsiada.

Tak było na spotkaniu w Janowie 18 marca 2019 r.

Autor: admin

Mysłowicki Alarm Smogowy - Razem o czyste powietrze!

Dodaj komentarz