Straż Miejska otrzymała nowe narzędzia do walki ze smogiem.

Straż Miejska jest naszym największym sprzymierzeńcem w walce ze smogiem. Z roku na rok te działania są coraz lepsze i skuteczniejsze. Aby strażnicy mogli działać jeszcze sprawniej Mysłowicki Alarm Smogowy wyposażył ich w nowe narzędzia.

Uchwała antysmogowa zakazuje używania między innymi mokrego drewna. Tylko jak to sprawdzić ? Do tego niezbędny jest specjalny przyrząd którego Straż nie miała. Dlatego ze środków zebranych w ramach zbiórki 1% zakupiliśmy profesjonalny wilgotnościomierz do drewna. Dodatkowo Staż otrzymała opracowane przez nas materiały informacyjne i naklejki na piece. Wartość tych wszystkich prezentów to blisko 2000 zł ( z tego 1300 zł sam wilgotnościomierz).

Cieszymy się, że Pan Komendant uważa zanieczyszczenie powietrza za najważniejszy problem w mieście z zakresu bezpieczeństwa i zadeklarował bezkompromisową walkę z patologią spalania odpadów.  Na spotkaniu omówiliśmy bieżące sprawy i wymienili spostrzeżeniami dotyczącymi działania Straży w tym zakresie.

W spotkaniu które odbyło się 7 listopada 2019 r. uczestniczyli: Komendant Straży Miejskiej w Mysłowicach Dawid Skutela, Zastępca Komendanta Magdalena Kawka-Nowatkowska, Kierownik Beata Kostrzewa oraz Aleksandra Nowicka, Piotr Grabowski i Jerzy Bryk z Mysłowickiego Alarmu Smogowego.

JB.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie zdjęcie-1-910x1024.jpg

Autor: admin

Mysłowicki Alarm Smogowy - Razem o czyste powietrze!

Dodaj komentarz